Architekt IT

STAŻ PRACY

Senior

KATEGORIA

Other

  • Zdalnie
  • Katowice

Umowa o pracę

30000 - 35000 PLN brutto

Poszukujemy Architekta Infrastruktury IT, który zaprojektuje strategię i ją wdroży, który wie, jak przekładać biznes na rozwiązania IT i odwrotnie.

Będziesz projektować i nadzorować techniczną realizację infrastruktury wspierającej aplikacje i usługi, aby sprostać wymaganiom naszych europejskich klientów.

Rola Architekta Infrastruktury:

  • projektowanie rozwiązań
  • standaryzacja infrastruktury
  • walidacja wymagań biznesowych w hybrydowej infrastrukturze lokalnej i w chmurze
  • doświadczenie w integrowaniu systemów
  • doświadczenie z aplikacjami, infrastrukturą i centrami danych klasy korporacyjnej

Kluczowe obowiązki:

  • Kierowanie rozwojem architektury rozwiązań w projektach biznesowych i informatycznych
  • Nadzorowanie i tworzenie artefaktów przy użyciu odpowiednich narzędzi i metodologii
  • Kierowanie przygotowaniem planów technicznych oraz we współpracy z kierownikami projektów i programów, zapewnienie dostępności odpowiednich zasobów technicznych
  • Doradztwo w zakresie technicznych aspektów rozwoju i integracji rozwiązań (w tym prośby o zmiany, odchylenia od specyfikacji itp.) oraz zapewnienie prawidłowego stosowania odpowiednich strategii technicznych, polityk, standardów i praktyk (w tym bezpieczeństwa).
  • Współpraca z zespołami ds. operacji i wdrażania infrastruktury w celu zbadania incydentów operacyjnych, problemów i możliwości
  • Przyjęcie i adaptacja odpowiednich metod projektowania systemów, narzędzi i technik wybierających odpowiednio z podejść predykcyjnych (opartych na planach) lub podejść adaptacyjnych (iteracyjnych/zwinnych) oraz zapewnienie ich skutecznego stosowania
  • Projektowanie systemów angażując współpracowników i strony trzecie w proces, aby zbudować projekty odpowiednie do wdrożenia
  • Przeprowadzanie analizy wpływu na główne opcje projektowe oraz ryzyko i korzyści kompromisowe, przedstawianie zaleceń dotyczących tego, jak możemy zarządzać powiązanym ryzykiem
  • Wzajemny przegląd projektów systemów innych osób w celu zapewnienia doboru odpowiedniej technologii, efektywnego wykorzystania zasobów oraz integracji wielu systemów i technologii

Wymagane umiejętności techniczne:

  • Bogate doświadczenie w zakresie zwirtualizowanych systemów operacyjnych serwerów
  • Doświadczenie w pracy ze złożonymi konfiguracjami aplikacji
  • Doświadczenie w pracy w środowisku zgodnym z ITIL, z uznanym frameworkiem Solution Architecture
  • Praktyczna znajomość chmury, centrów danych korporacyjnych i technologii sieciowych

KLUCZOWE umiejętności:

  • Umiejętność dogłębnej analizy, rozwiązywania problemów i projektowania z chęcią budowania procesów, standardów i dokumentacji
  • Dobre umiejętności ustalania priorytetów i zarządzania czasem
  • Niekwestionowana uczciwość
  • Świetne umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne
  • Silne umiejętności komunikacyjne w języku angielskim (będziesz musiał komunikować się na różnych poziomach technicznych, czasami prostym językiem, nawet w skomplikowanych tematach technicznych, często z osobami, których angielski nie jest rodzimym językiem)

Kim jesteśmy?

Firma jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Obecnie zatrudnia około 26 tys. pracowników w ponad tysiącu oddziałach. Ponadto, firma zaopatrza w produkty około 100 tys. niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach Starego Kontynentu.

Zależy nam na osobie, która zna know how i będzie mogła zastosować to co uważa za słuszne i potrzebne.  Czy z rozwiązaniami cloudowymi, czy z zaproponowaniem, wdrożeniem rozwiązań - HELICOPTER VIEW.